Zima...

23.01.2011 18:17

Nemusela by být tak dlouhá. Tyhle oblevy uprostřed ledna člověka vždycky naladí už tak nějak jarně. A ono nic. On zase mráz a zase sníh. Ano, je krásný. Když mrzne a všecko se to kolem třpytí ve slunečním světle nebo v noci v stříbrném svitu Luny :-))

A každičká vločka je nádhera sama, ať si kdo chce, co chce říká o bílém svinstvu. Já si o něm taky občas broukám (pod fousy ne, žádné nemám), když jdu ty hromady napadané krásy odhrabovat. Inu - jak říkám. Zima je krásná, ale dlouhá. Nejsem žádný velký lyžař, tuhle stránku zimy zkrátka neocením. Lyžování pro mě bylo vždycky spíš za trest. Zato moc ráda vzpomínám na doby, kdy jsme s kamarády sváděli sněžné bitvy, stavěli nedobytné hrady a tunely ve vysokých závějích. Tehdy mi vůbec nevadilo, že jsem promáčená, promrzlá, že mám hlad...

Dneska to vidím z úplně jiné stránky: Nelezte mi sem v těch zasněžených botech! Oprašte si to ze sebe ještě venku! Pozor, uděláš tu louži! Proč leží ta tvoje kombinéza schmoustaná na zemi? To si to nemůžeš pořádně pověsit? Chudáci děti. Zasloužily by si lepší mámu :-)))

Zpět