Ukousne vám prst!

22.04.2011 19:11

Písničku o tom, že máme rádi zvířata, zvířata, zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst, jsme si zpívali až ve vlaku cestou domů. A že nemáme hladit lva po bradě, ukousne nám prst. Vaškovi se ovšem nejvíc líbil tygr. Toho se mi však nepovedlo vyfotit, protože nebyl venku, a vevnitř bylo sklo a mizerné osvětlení.

Tučňáci zaujali všechny děti. Obzvlášť ten jeden, co přišel až těsně k nám (škoda, že byl za sklem) a natahoval po nás krk. Pak nás zaujala placatá ryba, co podle paní vedle vyapadla jako talíř, a jejíž název jsem pochopitelně zapomněla. Ta byla hned vedle obrovské anakondy, kterou se mi též nepodařilo vyfotit. Tu rybu tak trošku.

Plameňáci, krásní ptáci. Fotka, na níž je jen část krku s hlavou a noha, by mohla být pěkná. Jenže se mi povedlo špatně zaostřit a plameňák nevydržel pózovat déle.

Veselí mrštní a rychlí kotulové - zázrak, že na fotce je vidět víc než šmouha. Děti by prý rády měly doma opičku. Já už tak docela ne. Stačí mi ty děti.

Lev spal. Měl nás zjevně na háku. Po chvíli se teda vzbudil a zapózoval, ale z toho kvanta snímků je jakžtaž ke koukání sotva jeden. Paní Lvice radši zalezla pod lávku.

Sklípkani byli taky zalezlí. Když Káťa po návratu domů vyprávěla, co všechno jsme viděli, zakončila to: "A byli tam švábi, to byl humus." Anička se zastavila u švába egyptského, který tam nebyl. "Ti už vyhynuli," prohlásila.

Jo a jestli jsem to nenapsala dost jasně, tak jsme byli v pražské ZOO :)))

 

Zpět