Level up!

15.03.2011 18:04

Před časem děti objevily na internetu moc pěknou hru z dílny myslím japonských tvůrců eyemaze.com. Mimochodem všechny jejich hry jsou moc povedené. Ta, o které je řeč, patří do známé série Grow, konkrétně je to Grow Valley. Ve hře (stejně jako ve všech hrách z této série) jde o to, něco vybudovat a dosáhnout co nejlepších výsledků tak, že podle určitých indicií, a ze začátku vlastně metodou pokus - omyl, zjistíte správné pořadí věcí, které je třeba ve hře udělat. Každá věc něco způsobí a ovlivní, co se bude dít dál. Pokud se něco podaří, objeví se nápis "Level up" a hra se posune dopředu. Děti (a nejen děti :-)) to moc baví. Zkoušejí všechny možné varianty, zpívají si nakažlivou melodii, která se line z reprobedniček, a vůbec je u toho značně veselo.

Něco mi to připomíná. V životě totiž člověk taky leccos zkouší a zjišťuje, co se stane, když udělá tohle, a potom ještě tamto. Jediná nevýhoda je, že v životě neexistuje tlačítko "reset". Ale ten nápis, ten nádherný a vytoužený nápis "level up", ten existuje. Já ho viděla. Nejednou. Dost často se objeví po nějakých zoufalých pokusech a omylech.

Kdo občas hraje adventury, ví, co je to zoufalé klikání po obrazovce ve chvíli, kdy už opravdu neví, kudy kam. Po desítkách minut frustrace člověk zhluboka vydechne, když náhodou klikne na jednu dlaždičku ze sta, ta se rozbije, a pod ní se ukáže klíč. To mi totiž taky něco připomíná. Řešení se často skrývá na zoufalých místech.

Mluvím samozřejmě hlavně o vztazích, o manželství především. Vztah ten nádherný nápis potřebuje. Zoufale. Když chybí klíče pod dlaždičkami a posuny dopředu, je patrně odsouzen k zániku, nebo přinejmenším k živoření. Takže díky za každý "level up"!

 

 

Zpět